Майже одразу перемикнувся на створення та розвиток білінгової системи для всіх продуктів компанії (серед них усім відомі AUTO.RIA та DOM.RIA). Як результат, з’явилась гнучка система оплати послуг на платформі, створена інхаус. Далі займався впровадженням у компанії фреймворків Agile та OKR. І вже у 2016 році офіційно став СРО, а через рік ще й одним із шістьох членів правління компанії.
Намагатись зробити все самому — ідея, приречена на провал, а от бути залученим і не випадати з процесу — це мастхев. Мабуть, усі чули, що іноді продактів називають людиною-оркестром. Поєднувати таку кількість софт- і хард-скілів — завдання не з простих. Але потрібно розуміти, що вміння розбиратись у маркетингу чи аналітиці не означає, що цей процес треба зводити до мікроменеджменту. Коли я чую, що хтось не дружить із математикою, то з продакт-менеджментом цій людині теж буде важко подружитись.
Сили Оборони Шукають Різних Спеціалістів
А от проджект-менеджер відповідає за досягнення короткострокових продуктових цілей через зміну версійності продукту. Але мені здається, окрім процесу виконання та розробки — на вашому прикладі це реалізація нової фічі, слід спочатку було б відобразити реалії пошуку нових можливостей і фіч для продукту. Мені здається потрібно щось більш актуальне для нашого та сьогоднішнього ринку. Мені подобається просто там — ПМ може менеджети технічну сторону продукту, а може продуктову покривати.
Мабуть, лише в моє поле зору потрапили понад сотня матеріалів в українських і міжнародних медіа, десятки книжок, Telegram-каналів, подкастів, конференцій і професійних спільнот. Ком’юніті продактів щороку зростає, неймовірних професіоналів стає все більше, і так само зростає кількість охочих поповнити цю кількість. У своїй попередній статті я розповідала про роль Product Manager і те, чим вона відрізняється від ролі Project Manager. Варто зазначити, що розуміння цих позицій різниться не те що в різних країнах, а навіть у різних компаніях у межах одного міста.
Вони мають здатність надихати інших, ідентифікувати кращі таланти та створювати простір для розвитку інших. Тепер заглибимося і детальніше розглянемо відмінності між ролями менеджерів продуктів. Продакт-менеджер фокусується на стратегії, баченні та функціональності продукту, тоді як проєктний менеджер управляє процесами, ресурсами і термінами реалізації конкретних проєктів. Основні обов’язки включають визначення бачення і стратегії продукту, управління продуктовим портфелем, збір і аналіз зворотного зв’язку від користувачів, роботу з командами розробників і маркетологів.
Менеджер З Продажу Програмних Продуктів
Хорошого продакта дуже легко ідентифікувати, він має поєднувати ряд компетенцій і вмінь. У продакт-менеджементі треба бути й головою, і шиєю, і вухами, й очима. Що ширше людина дивиться на звичні речі, то ефективнішим продактом вона може бути.
На основі цих даних продакт-менеджер формулює стратегію розвитку продукту, визначає пріоритети функцій і поліпшень, і керує процесом їхньої реалізації. Саме професію продакт-менеджерів у вишах поки не викладають, але якщо ви закінчили бізнес-школу, факультет економіки або маркетингу, частиною знань, потрібних для роботи, ви вже володієте. Деяким роботодавцям, наприклад, фармацевтичним, буде важливо, щоб у продакта була профільна освіта — глибокі знання про їхню продукцію. Роботодавці при прийнятті на посаду менеджера з продукту віддають перевагу претендентам з відповідною освітою в галузі маркетингу. Менеджером продукту також може бути людина з вищою освітою в інших галузях торгівлі чи маркетингу. Корпоративна культура може диктувати роль менеджера продукту як технічну або орієнтовану на бізнес.
Менеджер з продукту створює продукт, який відповідає потребам та уподобанням клієнтів та керує життєвим циклом продукту на ринку споживання. У цій статті я хочу висвітлити світ управління продуктами та поділитися особистими інсайтами про те, як менеджери продуктів прокладають свій шлях крізь складнощі та розвивають свою кар’єру. Рішення ухвалюють на основі аналізу ринку, трендів, зворотного зв’язку від користувачів і даних про продукт, а також з урахуванням ресурсів і стратегічних цілей компанії. З вузькоспеціалізованих курсів продакти радять пройти для роботи курси з аналітики, UX/UI дизайну / продуктового дизайну, SQL / Python / R / Java чи інших технічних навичок, маркетингу, buyer improvement. Продакт-менеджер може піти одним з двох шляхів кар’єрного зростання.
Нічого Не Знайдено
Головний KPI Product Manager — продукт, що приносить прибуток компанії. Щодня ми можемо надсилати вам схожі вакансії на ел. Щоб зберегти вакансію, треба увійти або зареєструватися. Також багато успішних представників професії пропонують всім, хто хоче освоїти професію, пройти курси.
Вони насправді надважливі для кожного хорошого спеціаліста в будь-якій сфері. Але в продакт-менеджменті є чимало й інших скілів, притаманних справжньому фахівцю. На мою думку, навичок продакт-менеджера цілком вистачає для ролі продакт-оунера. Неважливо, як вас назвали, важливо — для чого вас найняли. У компаніях, особливо продуктових або з продуктовою моделлю роботи, посада Product Manager — must-have, адже саме він має розробляти продукт, що приноситиме прибуток.
Що Робить Продакт-менеджер
В Україні медіанна компенсація продуктового менеджера з досвідом від року та рівнем володіння англійською Intermediate+ в червні 2022 року дорівнювала $3050 на місяць ($36,6 тис. на рік). Head of Product вакансії Найцікавіше — це усвідомлювати свій вплив на продукт. Це коли менеджер розуміє, що в продукті можна було б покращити, приходить до команди та вони разом реалізують це.
Усі запуски, гіпотези, апдейти треба аналізувати. Зрештою успішні CPO мають гостру обізнаність ринку, щоб впізнавати глобальні можливості продукту для інновацій, та володіють винятковими навичками слухання, щоб швидко дістатися до суті будь-якої проблеми. Це означає, що — подобається їм це чи ні — цим менеджерам доведеться стати більш технічно підкованими. У деяких випадках під цим мається на увазі навчання кодуванню, розуміння інструментів розробників і засвоєння основ комп’ютерних наук. Хоча більшість респондентів (354 з 388) мають вищу освіту рівня «магістр» чи «бакалавр», 54% опитаних вважають, що освіта ніяк не вплинула на їхню роботу продакт-менеджером. Важливо також навчитися створювати дорожні карти розробки продукту (Product Development Roadmap) — високорівневі плани з робочим потоком та ключовими моментами.
Продакт-менеджер — це спеціаліст, який працює на стику бізнесу, маркетингу й розробки. Він контролює роботу над новим продуктом на всіх етапах і працює над тим, аби зробити продукт успішним для компанії та популярним серед користувачів. В управління продуктом люди приходять із project-менеджерів, тимлідів, аналітиків, маркетологів, дизайнерів та customer care. Отже, оптимальним рішенням буде перехід з іншої професії на позицію Product Manager всередині своєї компанії.
А в тих, що займаються замовленнями від інших компаній, частіше працюють проджект-менеджери. Продакт-менеджер — це батько будь-якого нового продукту, цей фахівець контролює і керує всім, що пов’язано з новинкою, починаючи https://wizardsdev.com/ з ідеї й завершуючи просуванням готового товару або послуги. Щоб оркестр грав правильно, у нього має бути хороший диригент. Варто оточувати себе правильними людьми та вміти грамотно розставляти пріоритети й делегувати.
- Не варто забувати, що хороший продакт жонглює між дедлайнами, потребами ринку, командою розробників і самим продуктом.
- Зрештою менеджери продуктів можуть бути поділені між тими, хто будує новий продукт від нуля до одиниці, і тими, хто приєднується до вже наявного продукту, що часто означає зосередження на зростанні.
- А от проджект-менеджер відповідає за досягнення короткострокових продуктових цілей через зміну версійності продукту.
- Продакт-менеджер — це батько будь-якого нового продукту, цей фахівець контролює і керує всім, що пов’язано з новинкою, починаючи з ідеї й завершуючи просуванням готового товару або послуги.
- У роботі продакти найбільше взаємодіють з розробниками та дизайнерами, а також з аналітиками, тестувальниками, службою підтримки, маркетологами та іншими продактами.
І одночасно за різні продукти, особливо якщо мова іде за b2b чи b2b2c а в невеликих компаніях, де є портфоліо із продуктів — менеджер може відразу декілька направлень менеджити. Відповідно, можна говорити про те, що в майбутньому роль продакт-менеджера характеризуватиметься поглибленням аналітичних навичок і важливістю користувацького досвіду. Інтеграція штучного інтелекту й автоматизація процесів також стануть невід’ємною частиною роботи. Крім цього, світова цифровізація вимагатиме глобальної співпраці та адаптації продуктів до різних культурних контекстів. Буває, що в команді не завжди є і продакт, і проджект. Наприклад, у стартапах ці ролі інколи може поєднувати одна людина — той, хто вигадав продукт.
Від себе додам що зараз для продактів критично важливо залишатись на зв’язку і відвідувати всі заплановані мітинги. Порівнюючи себе влітку, коли не було відключень, і зараз, скажу що іноді після пропущеного дня багато часу уходить на те, щоб зрозуміти всі зміни які були за попередній день. Наприклад, щоб збільшити число користувачів застосунку, інколи достатньо додати кілька нових функцій.